BoyaHaberleri

EN KALİTELİ KÖPEK MAMASI HANGİSİ?

Köpeklerin sağlıklı olması için, uygun köpek maması ve beslenme düzeninin seçilmesi gerekmektedir. Bir köpek mamasının pahalı ya da kaliteli olması o köpek için uygun olduğu anlamına gelmez. Bu sebeple doğru mamayı tercih etmek, kısa süre içerisinde doğru şekilde beslemek, köpek açısından daha yerinde bir tercih olacaktır. Yine de şu unutulmamalıdır ki, kaliteli köpek maması markaları; farklı köpek ihtiyaçlarına göre farklı mamalar geliştirmektedir. Bu mamalardan beslenen köpekler ise çok kısa süre içerisinde pozitif ruh haline dönüş yaparlar. Köpekler için beslenme son derece önemlidir. Bu sebeple en kaliteli de olsa aralıkla köpek mamalarını değiştirmek son derece yerinde bir karar olacaktır. Peki ama kaliteli köpek maması markaları hangileridir?

Köpek Maması Markaları

En farklı markaları şu şekilde sıralayabiliriz: Proplan, Royal Canin, Brit Care, Hills Science Plan, N&B, Felicia, Advance, Dog Chow, Pro Choise, Acana, Pawpaw ve Köpüş tüm bu markaların ortak özelliği köpeklerin ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde mamalar tasarlamalarıdır.

Köpek Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle köpeğinizin ihtiyaçlarına göre, bir köpek maması almanız gerekmektedir. Çünkü köpekler farklı alışkanlıklara göre, iklim isteğine, yaşa ve hatta büyüklüğe göre farklı özelliklerde mama tüketebilirler. Bu sebeple, köpek maması 15kg seçeneğinden önce daha az mama satın alarak deneyebilirsiniz.

Köpek maması tercihi son derece önemlidir. Bu sebeple köpeğinizin özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre veterinerinizle iletişime geçerek size doğru mama tavsiyesinde bulunmasını isteyebilirsiniz. Uygun köpek maması seçeneklerini de markalar arasında tercih etmeniz mümkün olabilir.

Yalnız şunu unutmamak gerekir ki, köpek mamalarında aralıklarla değişim tavsiye edilir. En azından markalar arasında bir değişim yapmasanız da çeşitler arasında değişim yapmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede köpeğiniz değişimini yaptığınız bu mamalardan beslenerek sağlığına kavuşabilir.

Yapılan araştırmalar köpeklerin mamalarını düzenli olarak değişmenin; mutluluklarına, tüylerinin daha parlak olmasına ve elbette bağışıklık sistemlerine olumlu olarak etki ettiğini gözler önüne sermiştir. Bu sebeple en kaliteli köpek maması markaları arasında bir tercihte bulunarak; kaliteli mama satın alabilirsiniz. Bunlar arasında çok çeşitli markalar bulunmaktadır.

Boya Malzemesi: Renk, Kalite, İnceleme

25
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@boyamalzemesi.com.tr

boyamalzemesi.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Haber Sitesi firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.